Piaskowanie zębów – wskazania, przebieg, efekty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny uśmiech to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy o niego w odpowiedni sposób dbać. Kluczowe znaczenie ma oczywiście codzienna higiena całej jamy ustnej, ale oprócz tego zaleca się co jakiś czas wykonywanie zabiegu dentystycznego zwanego piaskowaniem. Polega on na usunięciu z powierzchni zębów nieestetycznych przebarwień oraz osadu. Warto w szczególności zdecydować się na piaskowanie w Poznaniu, ponieważ tamtejsze gabinety stomatologiczne słyną z wyjątkowo wysokiego poziomu usług.

Procedura nieskomplikowana, a rezultaty zachwycające

Piaskowanie zębów to zabieg o charakterze stricte oczyszczającym i jednocześnie profilaktycznym. Jest wskazany głównie w sytuacji, gdy ktoś zmaga się z widocznymi przebarwieniami powstałymi wskutek picia nadmiernych ilości kawy, herbaty lub wina, ewentualnie nałogowego palenia papierosów. Stanowi ponadto dobre rozwiązanie w przypadku osób noszących na co dzień aparat ortodontyczny oraz zmagających się z poważnymi wadami zgryzu.

Sam zabieg jest w pełni bezpieczny i w zasadzie bezbolesny – w trakcie jego wykonywania możliwe jest jedynie odczuwanie nieznacznego dyskomfortu. Trwa około pół godziny i polega na wykorzystaniu specjalnego piasku dentystycznego, który dociera do wszelkich szczelin zębowych. Piasek jest wytwarzany przez specjalne urządzenie pracujące pod wysokim ciśnieniem.

Etapy zwieńczające cały proces to polerowanie za pomocą pasty lub gumki oraz fluoryzacja z użyciem preparatu o działaniu wzmacniającym zewnętrzną warstwę szkliwa. Efekty piaskowania są zazwyczaj bardzo satysfakcjonujące – zaliczamy do nich m.in. dokładne oczyszczenie zębów z osadu, wyrównanie ich kolorytu (wspaniały uśmiech), a także usunięcie bakterii powodujących próchnicę lub paradontozę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*