Części samochodowe, które wymagają szczególnej uwagi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasz samochód w miarę kolejnych lat eksploatacji i jazdy po drogach podczas różnych pór roku, może ulegać coraz częstszym awariom i usterkom. Narażone na nie są przede wszystkim te części, które spełniają istotne role w poszczególnych układach i bez nich niemożliwe byłoby sprawne działanie pojazdu. To one podczas kolejnych kontroli auta, zwłaszcza po zimie, wymagają szczególnej uwagi i to one będą podlegać najbardziej dokładnym oględzinom.

Jakie części w samochodzie trzeba sprawdzać najczęściej

Wzmożoną uwagę powinniśmy zwrócić na układ kierowniczy, zawieszenie w całej jego okazałości oraz przewody hamulcowe. W tym miejscu warto wymienić również układ wydechowy. a przede wszystkim tłumiki. Jeżeli chodzi o układ hamulcowy to szczególnej kontroli wymagają szczęki, tarcze i oczywiście wszystkim kierowcom znane, klocki hamulcowe, które swoją drogą powinny być co jakiś czas wymieniane. Oznaką ich nieprawidłowego działania mogą być pisk lub skrzypienie podczas hamowania, a także w miarę wyczuwalne, charakterystyczne pulsowanie przy naciśnięciu pedału hamulca.

Swój wzrok i uwagę konieczne musimy przykuć też na wały napędowe i sprzęgło kompletne, w każdym jego choćby najdrobniejszym elemencie. Spoza części mechanicznych, będą to także elementy elektryczne, a więc akumulator, alternator i rozrusznik, wraz ze świecami. Innymi zaś, jest ogumienie, które powinno być dostosowane odpowiednio do pory roku i posiadać właściwy bieżnik, a także układy które do działania wykorzystują specjalne płyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*