Czy opłaca się montować oświetlenie ledowe w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilkunastu lat oświetlenie LED (Light Emitting Diode) stanowi standard w domach oraz mieszkaniach prywatnych. To innowacyjna technologia oparta na wykorzystaniu specjalnych diod generujących światło o różnej barwie – oczywiście w zależności od modelu. Swoją popularność zawdzięcza licznym pozytywnym właściwościom użytkowym, w tym zwłaszcza energooszczędności i ponadprzeciętnej żywotności. Co istotne, tego rodzaju oświetlenie posiada uniwersalny charakter, to znaczy może być zamontowane w każdym pomieszczeniu.

Idealna opcja dla osób oszczędnych i wygodnych

Oświetlenie LED nadaje się z powodzeniem do zainstalowania w sypialni (np. w podwieszanym suficie lub garderobie), pokoju dziennym, łazience, kuchni, a nawet korytarzu. Jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że pozwala zaoszczędzić nawet do 85% energii, co przekłada się bezpośrednio na płacenie zdecydowanie niższych rachunków za prąd. Na uwagę zasługuje również fakt, że diody ledowe są kilka razy bardziej trwałe od tradycyjnych żarówek, w związku z czym mamy pewność, iż przez co najmniej kilka lat nie ulegną zniszczeniu ani wyczerpaniu.

Ich pozostałe zalety to m.in. duża paleta dostępnych barw (biała, żółta, niebieska, czerwona, pomarańczowa, zielona itp.), brak negatywnego wpływu na środowisko i ludzkie zdrowie (nie emitują promieniowania UV i nie wydzielają dwutlenku węgla), a także możliwość podłączenia do regulatora natężenia jasności. Dodajmy, że przy zakupie opraw, lamp, kinkietów i listew opartych na diodach konieczne jest zaopatrzenie się w napięciowy zasilacz led, który zapewnia wysoką trwałość oświetleniu i chroni je przed przeciążeniami zaistniałymi w instalacji elektrycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*