Wszystko o rejestratorach samochodowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rejestratory samochodowe to urządzenia, które szybko zyskały popularność wśród kierowców. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się ceną i parametrami technicznymi.

Aby kupić produkt wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim należy wybierać kamerki oferujące jakość nagrań w jakości HD lub Full HD i posiadające matrycę o rozdzielczości przynajmniej 2 megapiksele. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości nocnych nagrań, powinniśmy sprawdzić parametry przesłony obiektywu. Najlepsze modele są wyposażone w przesłony o wartości f/1.4, przez co oferują wyraźny i szczegółowy obraz, nawet przy niewielkiej ilości światła. Dobre rejestratory charakteryzują się dużym kątem widzenia sięgającym nawet 170 stopni, przez co rejestrują obraz nie tylko przez samochodem, ale również i po jego bokach. Na szybkość działania urządzenia i czas przetwarzania danych duży wpływ będzie miał rodzaj zastosowanego procesora. W przypadku rejestratorów, największą popularnością ciszą się chipsety firm Novatek i Ambarella.

Zanim jednak zarejestrowany obraz trafi na kartę pamięci musi zostać skompresowany. Najlepiej gdyby urządzenie, które zamierzamy kupić wyposażone było w kodek H.264 lub nowszy H.265. Zapewni on dobrą kompresję oraz wysoką jakość nagrań. Przed zakupem kamerki, warto także zwrócić uwagę na tzw. dodatkowe funkcje i wyposażenie. Niektóre modele posiadają np. moduł GPS, który będzie pomocny przy określaniu aktualnej pozycji. Inne z kolei wyposażone są w odbiornik Wi-Fi, umożliwiający połączenie kamerki ze smartfonem i jej obsługę za pomocą tego urządzenia. Warto również zwrócić uwagę, czy rejestrator posiada funkcję autostartu i możliwość nagrywania w pętli. Rozwiązania te pozwalają oszczędzić miejsce na karcie pamięci i zapobiegają sytuacji, w której następuje zapełnienie karty i przerwanie nagrania.

Artykuł napisany we współpracy z Xblitz – oferującym sprzęt elektroniczny wysokiej jakości.

Interesuje Ciebie kamera wodoodporna ? Sprawdź ofertę sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*