Jak powinna ubrać się świadkowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rola świadkowej jest niezwykle istotna, a na ślubie i weselu jest ona jedną z najbardziej reprezentatywnych osób. Z tego względu poza wszelkimi obowiązkami, trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Powinien być stosowny względem tak podniosłej okazji, a przy tym gwarantować oczywiście piękny wygląd. Czym się kierować, żeby wybrać właściwą sukienkę? 

Odpowiedni krój i ważna rola kolorystyki

Rzecz jasna tego typu wydarzenie wymaga stroju, który nie będzie zbyt wyzywający. Lepiej unikać zatem głębokich dekoltów z przodu czy wcięć z tyłu i nie wybierać też kreacji zbyt krótkich. Optymalnym rozwiązaniem będzie długość do kolan lub nieco dłuższa, a bardzo szykownie prezentują się suknie do samej ziemi. Pod kątem kroju panuje duża dowolność, natomiast obecnie modne są warianty plisowane, które wybiera wiele kobiet.

Niezwykle ważny jest natomiast dobór kolorystyczny. Z oczywistych względów sukienka weselna świadkowej nie może być tego samego koloru co Panny Młodej – dla niej zwykle zarezerwowana jest biel, wanilia i podobne, jasne warianty. Dobrym wyborem mogą być pastelowe odcienie, w szczególności różu czy błękitu. Wiele zależy tu już jednak od upodobań samej świadkowej. Rozsądne będzie również skonsultowanie się z Parą Młodą, która może chcieć, żeby barwa sukienki odpowiadała choćby kolorowi przewodniemu całego wesela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*