Jeżeli lakier, to jaki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo możliwości dotyczących stylizacji paznokci. Tradycyjne lakiery nie są to już kosmetyki tak popularne jak niegdyś. Wiele kobiet nie wyobraża sobie innego rozwiązania niż lakiery hybrydowe. Utrzymują się one na paznokciach bardzo długo, bez żadnych odprysków i ubytków, a jeśli są umiejętnie wykonywane i zdejmowane, to nie uszkadzają paznokci. 

Tradycyjny lakier kontra lakier hybrydowy

Tradycyjne lakiery do paznokci wytrzymują w nienaruszonym stanie przez kilka dni, po czym pojawiają się odpryski i nieestetyczne ubytki. Wtedy trzeba go zmyć. Aby tego dokonać, używa się zwyczajnych zmywaczy, które rozprowadza się wacikiem kosmetycznym. Takie lakiery to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią bardzo często zmieniać stylizację paznokci. 

Współcześnie dużo bardziej popularne są lakiery hybrydowe Zestawy do ich wykonywania zawierać muszą specjalną lampę, która utwardza lakier, a także kilka dodatkowych produktów, jak np. cleaner do odtłuszczania płytki paznokcia, lakier bazowy i top. Tego typu manicure trzyma się na paznokciach w nienaruszonym stanie nawet przez trzy tygodnie. Nie można go zdjąć zwykłym zmywaczem – potrzebny jest aceton, który rozpuszcza spiłowany wcześniej lakier i sprawia, że odchodzi on gładko od paznokci. Stylizację za pomocą lakierów hybrydowych można wykonać samemu w domu lub skorzystać z ofert profesjonalnych salonów kosmetycznych. Z powodzeniem w kolorowych lakierach można zatopić także przeróżne ozdóbki, które uatrakcyjnią manicure.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*