Czy sporty zimowe są odpowiednim hobby dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to wbrew pozorom znakomity okres do zaszczepiania w dziecku miłości do regularnego uprawiania sportu. Ta zasada dotyczy nawet przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Godna polecenia jest w tym przypadku zwłaszcza jazda na nartach, ponieważ świetnie rozwija koordynację ruchową i ogólną sprawność. Oczywiście nauka powinna się zawsze odbywać pod okiem doświadczonego trenera, najlepiej w profesjonalnej szkółce. Jeśli interesuje nas dobre przedszkole narciarskie Włochy to kraj, w którym takich podmiotów nie brakuje.

Wiele zależy od indywidualnych preferencji malucha

Narciarstwo to świetny sport dla niemal wszystkich przedszkolaków – przede wszystkim ze względu na to, że dostarcza mnóstwo pozytywnych emocji. Kluczowym warunkiem bezpieczeństwa jest jednak przyswajanie techniki jazdy w grupie rówieśników i towarzystwie trenera, który zagwarantuje systematyczność oraz na bieżąco będzie eliminował wszelkie błędy. Przy okazji należy koniecznie pamiętać o zaopatrzeniu dziecka w porządny strój, odpowiednie narty, kijki i gogle z filtrem UV, a także idealnie dopasowane pod względem rozmiaru obuwie z wiązaniami.

Można ponadto z powodzeniem zapisać malucha na snowboard, przy czym trzeba mieć świadomość, że jest to sport nieco bardziej zaawansowany niż narty. Wymaga bowiem już na wstępie dosyć dobrej koordynacji ruchowej, przynajmniej minimalnego wyczucia równowagi i całkiem sporej odwagi. Dlatego nadaje się głównie dla dzieciaków w wieku od 5 lub 6 lat. Alternatywę stanowi zjeżdżanie na sankach z górki oraz jazda na łyżwach. Co istotne, nie zachodzi tutaj potrzeba wyjazdu w góry (oszczędność pieniędzy). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*