Czym jest ogród letni?

Kiedyś kojarzone wyłącznie z bogatymi rezydencjami, dziś wracają do łask. Letnie ogrody, stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Co to tak naprawdę jest? Czy wymaga dużych nakładów finansowych i u kogo się sprawdzi?

Czas na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

Od wiosny do jesieni uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety kaprysy pogody często nam to utrudniają. Jeśli jednak posiadamy nieco wolnej przestrzeni możemy stworzyć w niej ogród letni. Konstrukcja oparta na ściankach PCV lub z aluminium z zewnątrz przypomina nieco przeszklona altanę. W jej wnętrzu możemy umieścić ulubione rośliny, stół i krzesła. Ścianki letniego ogrodu mogą być otwierane na oścież. Dzięki temu przy ładnej pogodzie możemy cieszyć się świeżym powietrzem, jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba również w deszczowy i wietrzny dzień można je zamknąć i tym samym spędzać czas w pobliżu natury. Obecnie wiele firm specjalizuje się w wykonaniu tego typu konstrukcji. Dzięki nowoczesnym technologiom tworzenie letnich ogrodów stało się łatwo dostępne. 

Trwałe i eleganckie rozwiązanie

Nie bez powodu letnie ogrody stały się w ostatnim czasie tak popularne. Ma na to wpływ nie tylko moda na duże przeszklenia, ale również praktyczna strona tego rozwiązania. Tradycyjnie przy domach buduje się tarasy. Jednak nie zawsze istnieje możliwość ich skutecznego zadaszenia. Większość z nich nie osłoni nas również przed silnym wiatrem. Dla letnich ogrodów nie stanowi to mniejszego problemu. Solidne zadaszenie i szklana zabudowa są gwarancja trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + dwadzieścia =