Czym usunąć kamień z baterii łazienkowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień na kranie, czy słuchawce prysznicowej sprawia problem nawet najbardziej wprawionym w boju o czystość osobom. Większość środków dostępnych na rynku jest niestety zbyt słaba, by usunąć uporczywy brud z lśniących powierzchni, dlatego lepiej zapobiegać, niż szorować. Dobrze jest dbać o baterie łazienkowe od nowości, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się uniknąć nieestetycznego białego nalotu. Jeśli jednak, mimo wszystko, zaczął się on pojawiać ze względu na bardzo twardą wodę, mamy kilka możliwości.

Dobrym, aczkolwiek dość agresywnym środkiem jest Cillit Bang. Przed użyciem sprawdźmy w niewidocznym miejscu czy czyszczone powierzchnie nie zostaną przez niego uszkodzone. Szczególnie zakamienione zakamarki spryskajmy preparatem i pozostawmy go na kilka minut, pozwoli to zadziałać substancjom czynnym. Podążając za trendem ECO, możemy sami stworzyć środek czyszczący na bazie octu, sody i cytryny. Dwa pierwsze składniki pozwolą pozbyć się nalotu, a cytryna zadziała antybakteryjnie i pozostawi przyjemny zapach.

Gdzie kupować środki czystości?

Domową chemię możemy znaleźć prawie w każdym dużym markecie, czy sieciowej drogerii, jednak ceny oferowane w internecie są dużo korzystniejsze. Sklepy takie jak https://www.higiena.net.pl/ pozwolą nam na wyposażenie się w środki czystości, jak również kosmetyki. W ofercie sklepu znajdziemy znane marki chemikaliów, mydeł i szamponów lub bardziej przyjazne dla środowiska odpowiedniki. Dzięki możliwości pozostawienia opinii odnośnie do poszczególnych produktów, będziemy mogli poznać zdanie innych klientów na temat skuteczności danego środka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*