Dentysta – jakie wykonuje zabiegi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta to osoba, która specjalizuje się w leczeniu zębów i dziąseł. Dentyści mogą pomóc w zapobieganiu ubytkom, chorobom dziąseł i innym problemom stomatologicznym. Wykonują również wypełnienia, korony, mosty, protezy i inne procedury naprawy i wymiany zębów.

Dentyści diagnozują choroby jamy ustnej i zębów. Badają jamę ustną pod kątem oznak choroby lub próchnicy i wykonują zdjęcia rentgenowskie w celu wykrycia ukrytych problemów stomatologicznych.

Dentyści wykonują wiele różnych rodzajów zabiegów:

Czyszczenie 

Polega na usunięciu płytki nazębnej i kamienia z zębów. Można to zrobić za pomocą szczoteczki do zębów lub nici dentystycznej, ale zazwyczaj jest to wykonywane przez dentystę przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Wypełnienie 

To kosmetyczne zastosowanie materiałów (zwykle żywicy kompozytowej) do naprawy zniszczonych obszarów w zębach. Materiał używany do wypełnień jest zazwyczaj mocniejszy niż ten używany do łączenia, ponieważ musi wytrzymać siły żucia.

Leczenie kanałowe 

Polega na oczyszczeniu komory miazgi wewnątrz korzenia zęba i zastąpieniu jej obojętnym materiałem (np. gutaperką), aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na ważne struktury wewnątrz kości szczęki. Kanały korzeniowe wykonuje się tylko wtedy, gdy komora miazgi jest zakażona, ponieważ zdrowa tkanka może wyleczyć się sama bez leczenia.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów o jego pracy, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.studio-usmiechu.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*