Dlaczego zapach z wiekiem zmienia się na naszej skórze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór idealnego zapachu perfum jest bardzo trudny, szczególnie, że zazwyczaj zależy nam na takich, które będą pięknie pachniały, a zarazem długo trzymały się na skórze. Często przy wyborze perfum kierujemy się poleceniem, czy też tym, że spodobał nam się ich zapach na kimś. Jednak powinniśmy przy wyborze uwzględnić fakt, że na to jak pachnidła będą zachowywały się na naszym ciele wpływa wiele czynników. Jest to między innymi poziom nawilżenia naszej skóry, jej tłustość, ciśnienie krwi, a także dieta jaką stosujemy. W tych kwestiach możemy sobie trochę pomóc, dbając o odpowiednie nawilżenie skóry, czy stosując naturalne olejki. Znaczenie ma jednak także jakość zapachów, których używamy, te niewiadomego pochodzenia będą mniej trwałe na przykład od perfum nalewanych z https://ambasadazapachu.pl/

Wpływ wieku i diety na zapach perfum

Nie da się znaleźć zapachu, który będzie utrzymywał się idealnie na skórze każdego. Uniemożliwiają to indywidualne cechy każdego ciała, przez to również wiek wpływa na jakość zapachu. U osoby starszej z suchą skórą, perfumy będą oddawały inne aromaty niż u osoby młodej z nawilżoną i tłustą skórą. Z wiekiem również zwiększa się ciśnienie krwi, przez co pachnidła mogą wydobywać na pierwszy plan inne aromaty. 

Także nasza dieta ulega zmiany z wiekiem. Młode osoby często eksperymentują jedząc, lubią ostre i nieznane smaki. Ostre i mocne przyprawy przechodzą przez skórę i zmieniają zapach perfum. Zmiana diety może prowadzić do tego, że zapach, który wcześniej uwielbialiśmy stanie się dla nas nieznośny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*