Elementy, dzięki którym dziecko będzie miało komfortowy sen

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dostatecznie długi, nieprzerwany sen dziecka jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju. Podczas snu organizm dziecka regeneruje siły. Wyspane dzieci mają wyższą odporność, lepsze samopoczucie, są chętne do działania i inicjowania nowych zabaw. Rolą każdego rodzica jest więc zapewnienie dziecku przytulnego i spokojnego miejsca do spania. 

Zachęcające do zabaw, praktyczne ozdoby w pokoju dziecięcym

Starajmy się zawsze wyposażyć pokój dziecięcy w elementy, które z jednej strony zapewnią naszej pociesze komfort i bezpieczeństwo, a z drugiej będą idealnie współgrać z ogólną aranżacją. Obok przytulanek i innych zabawek niezwykle ważna jest również pościel, najlepiej zdobiona atrakcyjnymi motywami. Na ścianach przy miejscu do spania potrzebne mogą okazać się własnoręcznie namalowane obrazki. Niezastąpione w wielu przypadkach okazuje się fluorescencyjne, rozgwieżdżone niebo na suficie.

W usypianiu pomogą również przyjazne lampki nocne. Delikatne światło sprawi, że dziecko przestanie bać się ciemności. W razie potrzeby zadbajmy o wyciszające melodyjki i szumy. Zimną ścianę przy łóżeczku ocieplą przyjemne w dotyku panele. O poranku przydadzą się na pewno zaciemniające rolety lub atrakcyjne zasłonki skutecznie chroniące przed nadmiarem słońca. Dobrze, aby łóżeczko było osłonięte od reszty pokoju. W roli tej sprawdzą się na przykład parawaniki lub baldachim do łóżka dla dzieci. Dzięki takiemu wyposażeniu możliwe będzie stworzenie w pokoju dziecięcym stylowej, baśniowej aranżacji, która również rozbudzi wyobraźnię dziecka. Rozmaite osłony łóżka doskonale przydadzą się w trakcie dziecięcych zabaw, gdyż z powodzeniem pełnić mogą funkcję bardzo atrakcyjnych dla dzieci namiotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*