Laptop czy komputer stacjonarny? Który będzie lepszym wyborem dla pracowników firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie sposób sobie wyobrazić funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez komputera. Jednak wybór, jaki on ma być zależy już od wymagań stawianych przez daną branżę a także indywidualne potrzeby pracowników. Przed wyborem urządzenia należy się zastanowić, kto będzie je użytkować. Ci, którzy pracują stacjonarnie, nie będą potrzebować laptopa. Dobry wybór sprzętu nie spowoduje generowania niepotrzebnych kosztów przez firmę.

Dla kogo komputer?

Komputer stacjonarny idealnie sprawdzi się podczas prac w biurze. To dobry wybór dla przedstawicieli takich zawodów, jak księgowy, analityk, urzędnik lub grafik komputerowy. Działanie w takich dziedzinach nie wymaga przenoszenia komputera. W niektórych branżach dużo ważniejsze będzie wyposażenie w dobry monitor i komputer o dużej mocy, jakiej nie zagwarantuje urządzenie przenośne.

Taki rodzaj sprzętu dużo łatwiej dostosować do wymagań pracownika. W miarę rosnących potrzeb istnieje możliwość rozbudowy lub wzmocnienie podzespołów a także skonfigurowanie własnego sprzętu poprzez stronę https://konfigurator.fujitsu-shop.pl/. Komputery stacjonarne charakteryzują się również prostym procesem konfiguracji i dostosowania do specyficznych żądań.

Dla kogo laptop?

Laptop będzie służyć osobom mobilnym. Przyda się pracownikom, którzy większą część dnia pracy przebywają w ruchu. Zaliczają się do nich np. przedstawiciele handlowi. Takie urządzenie odgrywa ważną rolę podczas rozmów z kontrahentami, odbywających się poza siedzibą firmy. Taki sprzęt nie musi posiadać rozbudowanych podzespołów, ponieważ służy tylko do doraźnych kontaktów. Nie jest używany cały czas. Wystarczy, że notebook zapewni dostęp do internetu i uruchomienie skryptów czy prezentacji multimedialnej. Jeśli w pewnym momencie zajdzie potrzeba zapisania danych przechowywanych na dysku, wtedy trzeba wyposażyć przedsiębiorstwo także w komputer stacjonarny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*