Folia stretch – zastosowanie, rodzaje i właściwości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W firmach zajmujących się na co dzień szeroko pojętą dystrybucją towarów oraz handlem, duże znaczenie mają procesy związane z logistyką. Oferowany asortyment powinien być  przechowywany w taki sposób, aby klienci otrzymywali produkty w nienagannym stanie. Kolejną istotną kwestią jest sposób pakowania oraz dostawa, jeżeli towary wymagają wysyłki na wskazany adres. Nieocenione są w takich sytuacjach idealnie opracowane standardy obsługi.

Wysokiej jakości folia do pakowania

Zabezpieczenie produktów jest szczególnie ważne, kiedy wymagają transportu do klienta. Wysyłka powinna być starannie zapakowana, aby produkty były chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tej kwestii doskonale sprawdzają się różnego rodzaju opakowania tekturowe. Z kolei producent folii stretch oferuje wytrzymały i zarazem bardzo elastyczny materiał do pakowania produktów. 

Funkcjonalna folia stretch ma zastosowanie zarówno do towarów jednostkowych o większych gabarytach, jak i do pakowania ładunków zbiorczych. W sklepach internetowych bardzo często wykorzystywana jest do zabezpieczenia wysyłek folia ręczna. W dużych firmach, które zajmują się dystrybucją na dużą skalę zastosowanie ma folia stretch maszynowa oraz jumbo. Takie folie mogą się różnić wymiarami i grubością – w zależności od potrzeb oraz specyfiki branży można wybrać najbardziej odpowiedni wariant. Praktyczny materiał stretch zyskał ogromna popularność w wielu firmach, ze względu na swoje specyficzne właściwości. Rozciągliwa a zarazem bardzo trwała folia chroni produkty przed uszkodzeniami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*