Folie przeciwsłoneczne – pomoc w walce z nadmiernym słońcem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słońce jest jednym z najlepszych źródeł energii, ale jest też jednym z najbardziej niebezpiecznych. Dlatego należy chronić się przed jego szkodliwymi promieniami.

Najpopularniejszym sposobem ochrony przed słońcem jest stosowanie produktów z filtrem przeciwsłonecznym. Produkty te działają poprzez pochłanianie lub odbijanie niektórych promieni UV pochodzących ze słońca.

Jak działają folie przeciwsłoneczne?

Folie przeciwsłoneczne to nowy rodzaj produktów przeciwsłonecznych, które oferują kolejną warstwę ochrony przed promieniowaniem UV. Są to cienkie, przezroczyste folie lub arkusze, które nakłada się na okna domu lub budynku, i mają zdolność do odbijania lub blokowania zarówno promieni UVA, jak i UVB. Folie te są wykonane z wielu różnych materiałów, w tym srebra, dwutlenku tytanu i barwników organicznych. Filtry przeciwsłoneczne do okien mogą być nakładane bezpośrednio na szkło lub na folie, które następnie mogą być nakładane na okna.

Gdzie są stosowane?

Folie przeciwsłoneczne są podobne do przyciemnianych okien, ale zapewniają dodatkową warstwę ochrony przed promieniowaniem UV. Można je nakładać bezpośrednio na szkło lub najpierw zainstalować folię, którą następnie pokrywa się folią przeciwsłoneczną. Wiaty autobusowe, sale gimnastyczne i inne duże szklane powierzchnie są często wyposażane w folie przeciwsłoneczne. Dzieje się tak dlatego, że tego typu konstrukcje mogą się bardzo nagrzewać, gdy słońce świeci na nie w ciągu dnia, co sprawia, że są niebezpieczne dla ludzi, którzy mogą ich dotykać lub na nich siedzieć. Folia przeciwsłoneczna pomaga chronić przed tym zjawiskiem, odbijając promienie UV od powierzchni i zapobiegając jej nadmiernemu nagrzewaniu się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*