Funkcjonalne gadżety dla fana komputerów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach większość osób posiada własny komputer stacjonarny, laptop lub oba te urządzenia. Jeśli i my jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego sprzętu, powinniśmy zakupić stosowne akcesoria, dzięki którym jeszcze bardziej zwiększymy jego funkcjonalność. Niektóre z nich mogą nawet znacznie poprawić komfort użytkowania, właściwości komputera oraz jego bezpieczeństwo.

Coś dla graczy, coś do biura i coś dla bezpieczeństwa

Jednym z podstawowych akcesoriów, w które warto wyposażyć komputer jest myszka bezprzewodowa. Będzie to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, dla których korzystanie z touchpada jest swoistą udręką. W tej kategorii sprzętu najlepiej sprawdzają się myszy gamingowe (przeznaczone dla graczy), wyjątkowo odporne na urazy mechaniczne i niezwykle precyzyjne w działaniu.

Ciekawym dodatkiem jest również zewnętrzny monitor do gier, który zwiększy nasz komfort grania, ponieważ posiada większy ekran niż standardowy laptop czy nawet komputer stacjonarny (niektóre modele mają nawet 39 cali).

Doskonałym akcesorium jest też podkładka chłodząca pod laptop, która posiada jeden lub kilka wiatraków i świetnie sprawdza się jako schładzacz dla mocno eksploatowanych podzespołów.

Inne ciekawe gadżety dla maniaków komputerowych to:

  • zewnętrzny dysk HDD lub SSD – ten pierwszy zapewni nam ogromną dodatkową przestrzeń na zdjęcia, filmy czy gry, natomiast ten drugi działa jak zwykły pendrive i charakteryzuje się tym, że nie ma części ruchomych i dzięki temu nie ulega uszkodzeniom mechanicznym (ale jednocześnie jest droższy niż HDD)

  • akumulator – wiele współczesnych laptopów może z powodzeniem wytrzymać cały dzień na jednym ładowaniu, ale dla osób, które korzystają z komputera bez przerwy, często okazuje się to za mało; właśnie wtedy przydaje się dodatkowy akumulator

  • plecaki na laptopa – to niezbędne wyposażenie każdego posiadacza tego rodzaju urządzeń, bo zabezpiecza je przed uszkodzeniami i pozwala się z nim wszędzie przemieszczać

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*