Jak ciekawie oświetlić salon

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak prawidłowo oświetlić salon

Nie da się ukryć, że salon stanowi prawdziwe serce każdego domu. To tutaj spędzamy najwięcej czasu w trakcie dnia, odpoczywamy, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości i spotykamy się z rodziną. Warto zadbać więc, aby to pomieszczenie było jak najbardziej przyjazne. Jak więc uzyskać odpowiedni klimat? Dużą rolę odegra tutaj z pewnością oświetlenie, to ono bowiem stwarza właściwy nastrój, kreuje atmosferę oraz sprawia, że czujemy się znacznie lepiej.

 

Kilka źródeł światła – na co zwrócić uwagę?

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na kilka różnych źródeł światła. Wynika to w dużej mierze z tego, że sam salon również pełni kilka funkcji. W miejscu gdzie oglądamy telewizję z pewnością wolelibyśmy aby było nieco ciemniej, tak aby światło nie odbijało nam się od ekranu. Natomiast w strefie, gdzie znajduje się stół, czyli tam gdzie jemy, czytamy oraz pracujemy powinno być już znacznie jaśniej. Warto więc zwrócić uwagę po pierwsze na funkcjonalność oświetlenia, ale również na jego estetykę. W tym przypadku świetnie sprawdzą się lampy stołowe LED, które będą stanowiły element ciekawego wyposażenia wnętrza, a zarazem dostarczą nam dodatkową dawkę światła, które z pewnością wpłynie na klimat salonu.
W zależności od tego jak duży jest nasz salon powinniśmy odpowiednio zaplanować oświetlenie. Poza jednym dużym źródłem światła, które oświetli nam całe pomieszczenie dodatkowo powinniśmy zadbać także o mniejszą lampkę dającą nieco cieplejsze światło, która przydatna będzie na przykład do czytania. Tutaj również możemy wykorzystać lampę stołową LED, która w ciekawy sposób uzupełni nasz salon pod kątem odpowiedniego oświetlenia.
Tekst powstał w konsultacji z firmą Adare.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*