Jak czyścić zamszowe buty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty wykonane z zamszu, czyli niewyprawionej skóry naturalnej to niezwykle modny dodatek do rozmaitych stylizacji męskich oraz damskich. Powinny być jednak w odpowiedni sposób pielęgnowane, tak aby jak najdłużej zachowały swój atrakcyjny wygląd. Kluczowe znaczenie ma utrzymanie tego rodzaju obuwia w idealnej czystości, do czego służy m.in. specjalna szczotka wyposażona w delikatne włosie. Posiada ją w swoim asortymencie sklep internetowy: https://multirenowacja.pl.

Pranie jest zabronione

Obuwie zamszowe bardzo kiepsko znosi kontakt z wilgocią, dlatego wymaga przede wszystkim regularnego czyszczenia na sucho. Najlepiej nadaje się do tego wspomniana już szczotka, która jest przeznaczona stricte do usuwania kurzu i zaschniętego błota z wrażliwych materiałów. Warto ją wykorzystywać za każdym razem, gdy wracamy do domu, a także z samego rana – bezpośrednio przed wyjściem do pracy czy szkoły.

Alternatywnym narzędziem jest niewielka guma dedykowana do czyszczenia skór szorstkich. Należy nią umiejętnie pocierać jedynie w tych miejscach, gdzie występuje problem. Z pewnością poradzi z nim sobie błyskawicznie. W przypadku większych zabrudzeń, które nieco głębiej wniknęły w materiał, nie obejdzie się bez czyszczenia na mokro. Służy do tego miękka ściereczka z mikrofibry zwilżona w odrobinie wody ze sporym dodatkiem octu (proporcja 1:1). Na koniec wystarczy pozostawić całość do wyschnięcia. Można też zastosować sklepowy preparat do zamszu o konsystencji pianki, rozprowadzając go po butach szczoteczką. Jest to środek w pełni bezpieczny, więc nie uszkodzi delikatnej struktury.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*