Czym można dezynfekować ręce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środki do dezynfekcji rąk to świetny sposób na zdezynfekowanie rąk, gdy mydło i woda nie są dostępne. Jednak nie wszystkie środki do dezynfekcji rąk są takie same. Niektóre zawierają alkohol, który może wysuszać skórę i powodować inne problemy.

Jakie środki można użyć?

Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu to produkty bez spłukiwania, które zabijają zarazki w momencie kontaktu i pozostawiają skórę miękką. Produkty te są dostępne w formie żelu, pianki i lotionu i są skuteczne w zwalczaniu większości zarazków, w tym MRSA (metycylinooporny gronkowiec złocisty). Nie zabijają one jednak wirusów, takich jak wirusy grypy lub przeziębienia.

Istnieje kilka rodzajów środków do dezynfekcji rąk, w tym odmiany pieniące się i żelowe. Niektóre zawierają alkohol, podczas gdy inne wykorzystują nadtlenek wodoru jako składnik aktywny. Środki do dezynfekcji rąk powinny zabijać 99 procent zarazków w ciągu 30 sekund od zastosowania

Jak poprawnie myć ręce?

Mydło i woda to najlepszy sposób na oczyszczenie rąk, gdy masz do czynienia z infekcją wirusową. Centers for Disease Control and Prevention zalecają mycie ciepłą wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund, a następnie osuszenie rąk ręcznikiem papierowym lub suszarką.

Najlepiej jest myć się wodą z mydłem, ale jeśli nie masz do niej dostępu, przydatne mogą być środki odkażające do rąk. Zasadniczo, kiedy to możliwe, używaj środków do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, ponieważ są one bardziej skuteczne w zabijaniu zarazków na skórze niż inne rodzaje środków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*