Jak dobrać meble do małego salonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mały salon może przysporzyć trochę problemów z urządzeniem. Niewątpliwie mamy tu na myśli niewielki metraż, gdzie ustawienie wygodnej i dużej sofy to spore wyzwanie. Dlatego koncepcja na urządzenie tego pokoju powinna być dobrze przemyślana. Warto dokładnie rozplanować ustawienie mebli, jednocześnie pamiętając o funkcjonalności wnętrza.

Jak urządzić salon o małym metrażu?

W salonie najważniejszą rolę odgrywa kanapa, na której z pewnością wolny czas będzie spędzać cała rodzina. Z tego względu ten pokój powinien być urządzony w lekkim tonie, a meble nie powinny pochodzić z jednego kompletu. Świetną ofertę przygotowała firma Paged Meble, która dodatkowo pokazuje, jak można wykonać aranżację tego pomieszczenia.

Kanapa w salonie nie powinna być zbyt obszerna, dlatego odwiedzając sklep z meblami, poprośmy sprzedawcę o przedstawienie sofy narożnej, dzięki której idealnie zagospodarujemy to pomieszczenie.

Warto wiedzieć o tym, że sofy są bardzo wygodne i z pewnością usiądą na niej wszyscy domownicy. Do kanapy należy dobrać też inne meble. W małym salonie świetnie sprawdzi się okrągły stolik kawowy. Dlaczego okrągły? Bo nie ma kantów, które nadają sztywności pomieszczeniu, dzięki czemu wnętrze będzie o wiele łatwiejsze w aranżacji i jednocześnie zyska lekkości.

Jeśli metraż w pokoju dziennym jest niewielki to nie trzeba go „zagracać” niepotrzebnymi meblami. Oprócz kanapy i stolika warto zakupić szafkę pod telewizor, a całość aranżacji ożywić dużą lampą i kolorowymi poduszkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*