Jak dobrać pasek do spodni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pasek to nieodłączny dodatek do rozmaitych stylizacji. Służy przede wszystkim do podtrzymywania spodni na biodrach, tak aby nie zsuwały się podczas chodzenia, ale stanowi również istotny element dekoracyjny. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba jednak koniecznie wziąć pod uwagę kilka czynników, z których najważniejszym jest oczywiście rozmiar. Mnóstwo wysokiej jakości pasków dla kobiet i mężczyzn posiada w swoim asortymencie sklep online: https://www.mimoda.pl/.

Atrakcyjny wygląd to nie wszystko

Planując zakup paska do spodni, należy w pierwszej kolejności zainteresować się materiałem, z którego został wykonany. Modele z naturalnej skóry pasują zarówno do klasycznych jeansów, jak i spodni typu chino oraz garniturowych. Z kolei wersje materiałowe i z tworzywa sztucznego dobrze komponują się głównie ze spodniami casualowymi – np. mocno przecieranymi jeansami czy kowbojkami. Wybierają je zazwyczaj osoby młodsze. Istotne znaczenie ma ponadto faktura powierzchni zewnętrznej, która powinna być identyczna jak faktura noszonego aktualnie obuwia.

Jeśli chodzi o rozmiar, to kluczowym parametrem jest długość. Najlepiej przed dokonaniem ostatecznego zakupu zmierzyć dokładnie obwód własnego pasa i porównać z rozmiarem paska dostępnym na stronie sklepu. Standardowy model posiada przeważnie od 7 do 9 dziurek, a odległość pomiędzy nimi wynosi około 2,5 cm. Szerokość natomiast musi być dopasowana do szerokości szlufek w spodniach. Pamiętajmy, że zbyt wąski pasek będzie się z pewnością rzucał w oczy i negatywnie wpływał na nasz wizerunek, a zbyt szerokiego zapewne nie zdołamy założyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*