Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka to wcale nie jest proste zadanie. Najczęściej z podobnym problemem muszą zmierzyć się mężczyźni, którzy planują oświadczenie się swojej partnerce. Wówczas koniecznym jest poznanie rozmiaru palca swojej kobiety, aby pierścionek zaręczynowy pasował w tej ważnej chwili. Poza tym, przed podobnym dylematem stają także wszystkie osoby, które pragną sprezentować komuś pierścionek z innej okazji. Zatem jak dobrać rozmiar pierścionka? Jest na to kilka sposobów.

Jeśli planujemy zakup za pośrednictwem internetu, to możemy poprosić partnerkę o zmierzenie obwodu palca i na tej podstawie istnieje możliwość doboru rozmiaru. Można to także zrobić dzięki owinięciu palca tasiemką. To drugie może być dobrym rozwiązaniem dla osób planujących niespodziankę, a tasiemki można użyć na przykład podczas zabawy.

Można także dokonać pomiaru obwodu palca bezpośrednio u jubilera. Wtedy też będziemy mogli zapoznać się z gustem osoby, którą pragniemy obdarować. W aktualnych trendach najbardziej popularne są pierścionki z brylantem oraz ich tańsze odpowiedniki, które zostały ozdobione przy pomocy cyrkonii.

Innym sposobem na dobranie rozmiaru pierścionka jest skorzystanie ze specjalnego szablonu, który umożliwi dokonanie odczytu średnicy pierścienia. Popularnym sposobem jest także przymierzenie różnych pierścionków w celu ustalenia swojego rozmiaru. Aby to zrobić, wystarczy spędzić kilka chwil bezpośrednio w sklepie jubilerskim i poświęcić czas na określenie jaki rozmiar jest dla nas odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =