Czy doczepiane włosy mogą nadmiernie obciążyć nasze naturalne pasma?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doczepianie włosów to stosunkowo nowa usługa oferowana przez profesjonalne studia fryzjerskie. Pozwala ona szybko zagęścić włosy lub zmienić ich długość. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę, zgodnie z zasadami sztuki, jest całkowicie bezpieczny dla naturalnych pasm. Z tego powodu jest niezwykle popularny nie tylko wśród celebrytów!

Co trzeba wiedzieć o doczepianiu włosów?

Efekt końcowy tego zabiegu zależy od umiejętności fryzjera, jakości i rodzaju doczepów, a także stanu naturalnych włosów klienta. Wbrew pozorom najistotniejszy jest tu, niestety, trzeci z wymienionych czynników. To kondycja włosów determinuje rodzaj doczepów, ich długość, ilość, a także najbezpieczniejszą technikę. Właściwie dobrane włosy doczepiane nie wpływają negatywnie na strukturę pasm naturalnych, cebulek, ani też skóry głowy!

Jak długo można nosić doczepy?

Pytanie o to kiedy powinno się zdjąć doczepy by nie zniszczyć włosów pojawia się bardzo często. I niestety nie ma tu jednej, uniwersalnej rady. Wszystko zależy tu od sposobu w jaki pielęgnujemy fryzurę po założeniu dodatkowych pasm. Liczy się między innymi częstotliwość używania suszarki, a także to jak często upinamy włosy. Stąd najprostszym sposobem jest obserwacja, stanu doczep jak i skóry głowy. Trzeba tu jednak wyraźnie podkreślić, że zarówno założenie jak i zdejmowanie elementów doczepianych najrozsądniej jest powierzyć specjaliście. Wbrew pozorom, to właśnie podczas samodzielnego usuwania dodatkowych pasm najczęściej dochodzi do uszkodzenia struktury włosów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*