Czy doczepiane włosy mogą nadmiernie obciążyć nasze naturalne pasma?

Doczepianie włosów to stosunkowo nowa usługa oferowana przez profesjonalne studia fryzjerskie. Pozwala ona szybko zagęścić włosy lub zmienić ich długość. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę, zgodnie z zasadami sztuki, jest całkowicie bezpieczny dla naturalnych pasm. Z tego powodu jest niezwykle popularny nie tylko wśród celebrytów!

Co trzeba wiedzieć o doczepianiu włosów?

Efekt końcowy tego zabiegu zależy od umiejętności fryzjera, jakości i rodzaju doczepów, a także stanu naturalnych włosów klienta. Wbrew pozorom najistotniejszy jest tu, niestety, trzeci z wymienionych czynników. To kondycja włosów determinuje rodzaj doczepów, ich długość, ilość, a także najbezpieczniejszą technikę. Właściwie dobrane włosy doczepiane nie wpływają negatywnie na strukturę pasm naturalnych, cebulek, ani też skóry głowy!

Jak długo można nosić doczepy?

Pytanie o to kiedy powinno się zdjąć doczepy by nie zniszczyć włosów pojawia się bardzo często. I niestety nie ma tu jednej, uniwersalnej rady. Wszystko zależy tu od sposobu w jaki pielęgnujemy fryzurę po założeniu dodatkowych pasm. Liczy się między innymi częstotliwość używania suszarki, a także to jak często upinamy włosy. Stąd najprostszym sposobem jest obserwacja, stanu doczep jak i skóry głowy. Trzeba tu jednak wyraźnie podkreślić, że zarówno założenie jak i zdejmowanie elementów doczepianych najrozsądniej jest powierzyć specjaliście. Wbrew pozorom, to właśnie podczas samodzielnego usuwania dodatkowych pasm najczęściej dochodzi do uszkodzenia struktury włosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 8 =