Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie funkcjonalnej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Często są to pomieszczenia o niewielkim metrażu, w których trzeba umieścić wiele mebli i sprzętów. W związku z tym jest to przestrzeń, którą trzeba szczególnie przemyśleć, tak by okazała się potem wygodna w codziennym użytkowaniu. Jak zorganizować ten pokój? 

Dostosowanie do kształtu pomieszczenia

Łazienki powstają zwykle w takich miejscach w domu czy mieszkaniu, gdzie występują liczne wnęki w ścianach czy mają one nieregularny układ. Z tego względu należy dołożyć wszelkich starań by dobrze wykorzystać wszelkie takie rejony w pomieszczeniu. Można to robić dobierając odpowiedni sprzęt czy sięgając po meble do łazienki na wymiar, które będzie można dopasować nawet w nietypową strefę pokoju. Warto przemyśleć także kwestię doboru wanny, gdyż wybierając modele narożne lub asymetryczne, można nie zabierać wiele miejsca, a uzyskać duży komfort. Przy niewielkim metrażu dobrze jest również postawić na kabinę prysznicową, która również dostępna jest w wersjach narożnych. Jest to szczególnie dobry pomysł przy bardzo małych pomieszczeniach. 

Odpowiedni dobór szafek

W każdej łazience przechowujemy wiele rzeczy – od suszarek, grzebieni czy innych urządzeń oraz gadżetów, po wiele kosmetyków i produktów codziennej higieny. Jeśli chcemy zorganizować tę przestrzeń w funkcjonalny sposób to niezbędne będzie zatem wiele schowków, w których będziemy mogli poustawiać te rzeczy, bez konieczności odkładania ich w losowych miejscach, przez co powstawałby bałagan. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie zagospodarowanie przestrzeni są szafki pod umywalką bądź też wiszące, które można umieścić wyżej, tak by nie przeszkadzały w korzystaniu z innych elementów wyposażenia. Mając problem z dobraniem takich rzeczy pod kątem nietypowego pomieszczenia można sięgnąć po meble na wymiar i dopasować je do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*