Jak i kiedy najlepiej złowić karpia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli zależy nam na tym, by złowić karpia, powinniśmy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się gruntówka. Do połowu tej ryby pochodzącej tak naprawdę z Azji, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w sztywną oraz mocną wędkę (zobacz więcej: wędki karpiowe). Sprzęt wędkarski najlepiej kupować w internetowym sklepie wędkarskim, ponieważ możesz go dostać nawet o kilkanaście złotych taniej. Jak wiadomo, karp nie zalicza się do zbyt drobnych ryb. Natomiast po złapaniu przynęty potrafi dość mocno walczyć o uwolnienie się z niej.

By uniknąć zerwania żyłki, lepiej jest się zdecydować na kołowrotek ze stałą szpulą, a także nawiniętą dość grubą żyłką. Jej grubość powinna wynieść przynajmniej 0,3 mm. Można zdecydować się również na dodatkowy spławik. Dzięki czemu będzie nam łatwiej ocenić branie.
Co ciekawe przynęta na karpia wcale nie musi być droga i wyszukania. Okazuje się, że bardzo często ich uwagę przyciąga zwykły ziemniak. Jednak pod żadnym pozorem nie należy się ograniczać do tej przynęty. Świetnie poradzi sobie również kukurydza. Pod żadnym pozorem nie mogą one być surowe, tylko ugotowane na al dente. Chcąc złowić karpia, często jako przynętę stosuje się również kulki proteinowe, robaki białe oraz rosówki. Jednak te pierwsze wydają się być najbardziej popularne w ostatnim czasie.
Jeżeli chodzi o okres ochronny, to takiego karp nie posiada. Jednak łapiąc sztuki o długości mniejszej niż 30 cm, należy je wypuścić z powrotem do wody. Dodatkowo obowiązuje limit dobowy, który w przypadku karpia wynosi 3 sztuki. Najlepiej jest łowić karpia od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Wtedy zyskujemy największe szanse na sukces.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*