Jak należy dbać o opony w okresie zimowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony letnie wymagają specjalnego traktowania również zimą. Dzięki temu będą służyły kilka sezonów i nie ulegną szybkiemu zużyciu. Nie ma znaczenia czy są to opony zimowe Nokian 205/55 R16, czy jakieś inne – każdy typ ogumienia wymaga odpowiedniego przechowywania.

Jak przechowywać opony w zimie?

Opony można przechowywać w domu lub w specjalnie wyposażonym serwisie. W serwisie opony są myte, pielęgnowane preparatem konserwującym i następnie przechowywane na specjalnych stojakach. Koszt takiego sezonowego przechowywania to zaledwie ok. 50 złotych. W Warunkach domowych, kiedy wybieramy dobre opony, np. u takiego dobrego przedstawiciela na rynku jak https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/opony-zimowe-nokian-195-65-r15/, należy składować je w miejscu suchym i przewiewnym. Opon nie powinno się narażać na duże wahania temperatury. Opony składowane z felgami układa się jedna na drugiej, nie wolno układać ich pionowo. Same opony można układać poziomo lub jedna na drugiej. Ogumienie jest wrażliwe na wysokie temperatury, dlatego też nie może być składowane blisko grzejników czy piecy. Dobrym zabezpieczeniem opon są foliowe worki, które chronią przed zabrudzeniem i wilgocią, ale należy zawiązać je tak, by przepuszczały powietrze.

W przechowywalni można zostawić opony i odebrać je w kolejnym sezonie. Dzięki temu ogumienie ma optymalne warunki przechowywania, a my możemy uzyskać cenną przestrzeń w domu. W przechowalniach opony są automatycznie myte i układane na specjalnych półkach, w foliowych workach. Konkurencja w branży jest wysoka, dlatego też cena przechowywania jest optymalna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*