Jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja opon w ciągu roku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość opon samochodowych bezpośrednio wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Odpowiednio dobrane gumy zapewniają dobrą przyczepność i skracają drogę hamowania. Aby ogumienie przez długi czas spełniało swoją funkcję, warto pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji.

Mycie i natłuszczanie ogumienia

Konserwacja opon samochodowych to proste zajęcie, które nie wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Polega przede wszystkim na dokładnym usunięciu zabrudzeń za pomocą wody i szamponu samochodowego. Zaleca się korzystać z preparatów niezawierających wosku. W sprzedaży dostępne są specjalistyczne produkty w postaci aktywnej piany, które dokładnie usuwają brud oraz sól drogową. Po zmyciu piany i osuszeniu opony warto ją natłuścić za pomocą specjalistycznych środków na bazie silikonu. Aby ogumienie długo zachowało swój efektowny wygląd oraz właściwości, należy zwrócić uwagę na jego prawidłowe przechowywanie po sezonie.

Stosowanie nabłyszczaczy i czernideł

Nowe opony, takie jak te dostępne na stronie https://plusgum.pl/ mają głęboki czarny kolor. Niestety podczas użytkowania ogumienie stopniowo traci swój atrakcyjny wygląd. Na szczęście w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi można znaleźć produkty, które zapewnią odpowiednią konserwację i przywrócą oponom utracony blask. Zaliczyć należy do nich nabłyszczacze oraz czernidła. Bardzo często preparatów tych używa się zamiennie. Nabłyszczacze w postaci pianki, żelu, mleczka lub sprayu są łatwiejsze w stosowaniu. Ze względu na zawartość barwnika w czernidłach, ich nakładanie wymaga uwagi i precyzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*