Jak pozbyć się brudnej wody z akwarium?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposób na mętną i mleczną wodę

Zadbane akwarium pięknie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Niestety wiele osób ma problemy z utrzymaniem czystej wody dla rybek. Przed przystąpieniem do działania należy dowiedzieć się, jakie są podstawowe przyczyny zanieczyszczenia akwarium. Brak przejrzystości zazwyczaj jest spowodowany nieprawidłową florą bakteryjną. Należy pamiętać, że nie wszystkie bakterie są szkodliwe. Niektóre z nich mają dobroczynny wpływ na środowisko, w którym żyją rybki akwariowe.

Zbyt częsta wymiana wody może doprowadzić do sytuacji, gdy pożyteczne bakterie nie zdążą się rozmnożyć, czego efektem będzie zmętnienie. Jeśli jednak woda staje się mleczna, jest to sygnał, że doszło do zbyt dużego rozwoju pierwotniaków. W takiej sytuacji pomóc mogą wydajne filtry do akwarium, które skutecznie i szybko poprawią jej jakość. Należy pamiętać, że pierwotniaki zabierają tlen, dlatego mogą być niebezpieczne dla życia rybek i zdrowia roślin akwariowych.

Rozwój glonów

Filtry przydają się również w sytuacji, gdy dojdzie do zazielenienia się akwarium. Taka sytuacja oznacza, że w zbiorniku rozmnaża się zbyt dużo glonów. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być przerybienie lub nieprawidłowe umiejscowienie akwarium zbyt blisko naturalnego źródła światła. Do oczyszczania wody z glonów nadają się glonojady. Te tworzenia skutecznie oczyszczają dno i ściany zbiornika z zielonych nalotów. Żeby pozbyć się zielonego koloru, warto również sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

Jeśli w pobliżu nie ma żadnego stacjonarnego sklepu, można odwiedzić sklep akwarystyczny online, który oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji akwariów. Chociaż utrzymywanie czystej wody w tego rodzaju zbiornikach wymaga nieco pracy i zaangażowania, efekt potrafi wynagrodzić trud. Zdrowe rośliny i ryby w akwarium prezentują się naprawdę efektownie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*