Jak prowadzić z pomysłem zajęcia plastyczne dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli nie masz pomysłu jak zainteresować dziecko pracami manualnymi, warto rozejrzeć się w okolicy za odpowiednimi zajęciami plastycznymi. Zwykle prowadzi je ktoś, dla kogo taka praca z dzieckiem nie jest udręką, ale pasją.

1000 pomysłów i więcej

Sposobów na nudę i na zajęcia plastyczne dla dzieci jest cały ogrom. Poczynając od wydzieranek, wyklejanek, malowania różnymi technikami, poprzez rzeźbienie w różnych masach, ozdabianie codziennych przedmiotów a kończąc na szydełkowaniu, dzierganiu, zajęciach z decoupage. Mogą się tu również przydać formy silikonowe do odlewów, dzięki którym można stworzyć cuda z gipsu. Dziecko pracując w grupie z pewnością się zaangażuje – widząc jak rówieśnicy robią coś kreatywnego samo będzie dążyło do wykonania swojej pracy jak najlepiej.

W domowym zaciszu

Mnóstwo pomysłów na kreatywne spędzenie czasu można znaleźć na stronach poświęconych dekoracjom. Warto poprzez nie zaopatrzyć się w produkty bazowe, czyli takie na których będziemy tworzyli nasze prace. Zakupić można także i własnoręczne ozdobienie danego przedmiotu, który sprawdzi się jako wyjątkowy prezent, jaki można podarować bliskiej osobie. Drewniany kuferek wymalowany i ozdobiony własnoręcznie to niezwykła ozdoba wnętrza. Warto również od razu zrobić większe zakupy, zaopatrując się w pomponiki, baloniki, naklejki, druciki, cekiny, które mogą być wykorzystane później. Nie są to drogie rzeczy, a mogą przysporzyć mnóstwo radości, podczas użytkowania. Czasy, kiedy dzieci miały do dyspozycji jedynie kredki, farbki i ewentualnie pisaki już dawno odeszły do lamusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*