Skoki w tandemie – czy to bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skoki spadochronowe w tandemie to świetny sport dla osób szukających niecodziennych wrażeń. Jest to bezpieczna forma tej aktywności, gdyż sterowaniem w powietrzu, a także lądowaniem zajmuje się doświadczony instruktor. Dzięki temu amatorzy skoków spadochronowych mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Wiele firm oferujących tę rozrywkę wykonuje również zdjęcia i filmy, które są świetną pamiątką dla klienta.

Czy skok w tandemie jest dla każdego?

Spadochroniarstwo należy do grupy sportów ekstremalnych. Aby wykonywać skoki samodzielnie, trzeba ukończyć długie szkolenie. Jednak dla zwykłych amatorów, którzy pragną doświadczyć nieco adrenaliny, istnieje możliwość oddania skoku w tandemie. Odbywa się on z instruktorem, który ma na swoim koncie wiele udanych prób. Pilot czuwa nad bezpieczeństwem, reaguje w kryzysowych sytuacjach i decyduje o otwarciu spadochronu na odpowiedniej wysokości. Osoby zainteresowane tym sportem powinny skorzystać z oferty, przygotowanej przez https://www.skydive-wroclaw.com/skoki-tandemowe.

Co ważne, do wykonania swojej próby nie trzeba wykonywać badań lekarskich. Wystarczy dobry, ogólny stan zdrowia i masa ciała nieprzekraczająca 110 kg. Dzięki temu swoje pierwsze skoki spadochronowe mają już za sobą zarówno ośmioletnie dzieci, jak i seniorzy. Niepełnosprawność, czy częściowy paraliż ciała również nie są przeciwwskazaniem do wykonania swojego wymarzonego skoku. Spadochroniarstwo to jeden z niewielu sportów ekstremalnych, który mogą uprawiać nawet amatorzy. Dzięki skokom w tandemie można otworzyć sobie drogę do profesjonalnego szkolenia i nabycia kwalifikacji instruktora w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*