Jak przebiega odzyskiwanie odszkodowania po kolizji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie ubezpieczenia OC to obowiązek każdego właściciela samochodu. W przypadku wypadku lub kolizji to właśnie ono pokrywa koszty naprawy pojazdu. Należna kwota, którą wyliczy ubezpieczyciel pobierana jest ze składek sprawcy stłuczki. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie zapewniające, że osoba poszkodowana zawsze otrzyma środki na naprawę samochodu.

W jaki sposób ubiegać się o wypłatę odszkodowania?

W przypadku kolizji, czy zdarzenia drogowego podczas którego nikt nie ucierpiał, osoba poszkodowana może ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy w związku z uszkodzeniem pojazdu, uszkodzeniem rzeczy, które się w nim znajdowały oraz kosztami związanymi z koniecznością holowania samochodu lub wynajmem auta zastępczego na czas naprawy. Powstałą szkodę należy zgłosić bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy kolizji, którego nam wskazał lub samodzielnie sprawdzić te dane w odpowiednich rejestrach. Takie zgłoszenie może być dokonane osobiście, drogą pocztową, mailowo lub telefonicznie.

Informację zwrotną od ubezpieczyciela musimy otrzymać w ciągu 7 dni. Poinformuje on nas o dokumentach, które będą niezbędne do wypłaty odszkodowania. Zobowiązany jest on do wypłaty należnego świadczenia w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia powstania szkody. Jeśli interesuje nas szybkie i bezproblemowe odzyskiwanie odszkodowań Bydgoszcz to jedno z miast, w którym można uzyskać w tym zakresie pomoc. Fachowa pomoc przyda się szczególnie podczas rozmów z ubezpieczycielem, który nie chce wypłacić pełnej należnej kwoty odszkodowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*