Jak przewozić rzeczy? Z tym rozwiązaniem będzie o wiele prościej

Transport dużych przedmiotów za pomocą zwykłego samochodu osobowego nie jest rzeczą łatwą do wykonania. Do środka nie zmieści się bowiem nic większego, np. lodówka czy pralka. Chcąc coś takiego przewieźć, jesteśmy zmuszeni do korzystania z usług taksówek bagażowych lub firm przewozowych. Tam ceny bywają mocno wyśrubowane w górę, dlatego wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może być zakup własnej przyczepki samochodowej. Sprawdzamy jak to wygląda w praktyce.

Mała przyczepka – duża pomoc

Posiadając małe miejskie auto, możemy znacznie zwiększyć jego możliwości przewozowe, poprzez zakupienie przyczepy. Na początku musimy postarać się o montaż haka holowniczego oraz gniazda do oświetlenia zewnętrznego. Jeśli posiadamy już takie akcesoria w samochodzie, wystarczy odwiedzić jedną z firm, która wypożycza bądź sprzedaje przyczepki samochodowe Rzeszów ma takich punktów wiele, wypożyczenia na kilka godzin lub dni możemy dokonać nawet na większych stacjach benzynowych. Zakup natomiast jest najbardziej opłacalny wtedy, gdy zamierzamy bardzo często korzystać z pomocy przyczepy.

Z korzyścią dla wnętrza pojazdu

Mając własny samochód, zwłaszcza względnie nowy, na pewno nie chcemy by jego tapicerka i ogólnie wnętrze zostało uszkodzone bądź zniszczone. Przewożąc duże przedmioty w środku może do takiej sytuacji dojść bardzo szybko. Czasami sytuacja wymyka się spod kontroli i źle zabezpieczona rzecz potrafi zakołysać się na zakręcie, uderzając i wybijając szybę boczną. Mając przyczepę nie ryzykujemy takich zdarzeń. Musimy tylko dobrze przymocować cięższe przedmioty do burt za pomocą pasów transportowych, lub nawet zwykłych lin.

W przypadku zakupu przyczepki lekkiej, czyli takiej do 750 kg, nie musimy posiadać żadnego dodatkowego prawa jazdy. Trzeba tylko nauczyć się cofać, ponieważ ten manewr wykonuje się nieco inaczej. Jednak małe przyczepy jednoosiowe jest bardzo łatwo opanować, wystarczy poćwiczyć na jakimś parkingu albo bocznej uliczce. Pamiętajmy też, że nasz dodatkowy pojazd musimy zarejestrować i opłacić jego ubezpieczenie OC, jednak w przypadku małych przyczepek są to sprawy dosłownie groszowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =