Jak schudnąć do lata

Każdy z nas marzy o pięknej i smukłej sylwetce, zwłaszcza kiedy nadchodzą letnie miesiące. Wtedy chętnie odkrywamy nasze ciała i prezentujemy opalone ciało. Jak tego dokonać, kiedy przez okres jesienno-zimowy nazbierało się nam kilka dodatkowych kilogramów? Warto zawczasu zadbać o letnią sylwetkę i pomyśleć o tym, jak schudnąć do lata.

Podstawa to odpowiednia dieta

Wszystko zaczyna się od naszego żywienia. Prawidłowa, zbilansowana dieta żywieniowa to podstawa przy zrzuceniu kilogramów. Nie wystarczy jednak obcięcie ilości posiłków, lub zmniejszenie porcji. Wręcz przeciwnie – zbyt radykalne ograniczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego wywoła u nas efekt przeciwny do oczekiwanego. Organizm zacznie magazynować zapasy i kilogramy nie będą spadać w dół. Jeśli chcemy zbilansować swoją dietę, warto wcześniej zapoznać się z piramidą żywieniową, oraz naszym zapotrzebowaniu. Dla każdego będzie ono inne, w zależności od trybu życia.

Jeśli sami mamy trudność z odpowiednim dopasowaniem wartości odżywczych do naszych posiłków, warto wybrać catering dietetyczny. Wówczas profesjonalny dietetyk ustali nasz jadłospis, dostosowany do naszych potrzeb. Dieta pudełkowa redukcyjna jest skutecznym rozwiązaniem w gubieniu kilogramów, a dodatkowo oszczędzamy czas na przygotowaniu posiłku oraz zakupie składników.

Zadbaj o ruch

Każdą dietę warto wzbogacić o ćwiczenia fizyczne. Jeśli nie jesteśmy fanami siłowni warto zacząć od marszu, spaceru czy jazdy na rowerze. Ważny by organizm przyzwyczaił się do dziennej dawki ruchu. W połączeniu z profesjonalną dietą zapewni nam on optymalne rezultaty i do lata pozwoli cieszyć się piękną, zadbaną sylwetką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 16 =