Jak się ubrać na morską wyprawę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak się ubrać na morską wyprawę?

Wypływając w rejs należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. W zależności od regionu i pory roku, trzeba być przygotowanym na różne warunki pogodowe. Ubrania powinny być funkcjonalne i wygodne. Zamiast walizki, najlepiej spakować się w worek żeglarski, który zajmie mniej miejsca.

Jakie są niezbędne elementy odzieży żeglarskiej?

Rejs w cieplejszym klimacie nie będzie aż tak wymagający. Wystarczy zabrać ze sobą lekkie ubrania i kurtkę przeciwdeszczową. Buty sportowe z miękką podeszwą, podobne do tych przeznaczonych do biegania.

Męska odzież żeglarska to przede wszystkim wygodne ubrania sportowe. Nie można zapominać o ochronie przed słońcem. Niezbędna jest czapka z daszkiem lub chusta i okulary przeciwsłoneczne.

Wypływając zimniejszą porą warunki będą o wiele bardziej niesprzyjające. Podstawą jest, aby ubranie było odporne na wiatr i wodę. Zamiast obuwia sportowego, na pokładzie lepiej sprawdzą się kalosze. Bielizna najlepiej termoaktywna, aby zapobiegać utracie ciepła.

Odczuwalna temperatura zawsze jest niższa niż na lądzie, dlatego warto zainwestować w ubrania najwyższej jakości, wykonane z najlepszych materiałów. Lepiej chronią przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Elementem obowiązkowym jest sztormiak, który składa się z kurtki i spodni. Taki nieprzemakalny zestaw najlepiej zakupić w profesjonalnym sklepie z odzieżą żeglarską. Przy niższych temperaturach konieczna będzie czapka i nieprzemakalne rękawiczki. Wszystkie warstwy ubrań powinny być lekkie, aby nie krępować ruchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*