Jak urządzić kącik dziecięcy w restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kącik dla dzieci to miejsce, którego nie może zabraknąć w żadnej restauracji. Dzięki niemu dzieci nie będą się nudzić i krzyczeć czy biegać po całym obiekcie, lecz będą mogły zająć się zabawą. Stworzenie kącika dla dzieci w restauracji może być bardzo korzystne zarówno dla rodziców i dzieci, jak i dla pozostałych gości restauracji, ponieważ pozwoli na zachowanie względnego spokoju.

Jak zaprojektować taki kącik?

Dobrze zaprojektowany kącik dla dzieci powinien zawierać pufy siedziska dla dzieci – poduszki wypełnione miękkim materiałem – a także inne rodzaje siedzisk, takie jak taborety czy ławki, dzięki którym dzieci będą mogły samodzielnie się tam poruszać.

Oczywiście nie może zabraknąć również stolika, przy którym dzieci usiądą. Zadbaj o to, by nie był on za wysoki tak, by mogły przy nim siedzieć nawet maluchy!

Postaraj się, by wszystkie meble były kolorowe i zachęcały dzieci do przebywania w tym miejscu!

Pamiętaj, by wypełnić tę przestrzeń zabawkami i grami, które będą podobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Mogą to być klocki, puzzle, pluszowe misie, książki i inne przedmioty, które zachęcają do wyobraźni i kreatywności.

Dobrym pomysłem będzie także pozostawienie tam różnego rodzaju kolorowanek oraz kredek. W ten sposób zapewnisz dzieciom rozrywkę na długi czas, ponieważ wszystkie uwielbiają malować!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*