Jak wybrać lekarza rodzinnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarz rodzinny (inaczej pierwszego kontaktu) gwarantuje podstawową pomoc medyczną. Udziela również fachowych porad w zakresie dbania o zdrowie własne i małych dzieci. Co więcej, posiada uprawnienia pozwalające na wykonywanie prostych zabiegów, diagnozowanie chorób, kierowanie do poradni i wystawianie rozmaitych zaświadczeń. Jeśli interesuje nas doświadczony lekarz rodzinny ursus to dzielnica Warszawy, na terenie której działa co najmniej kilku takich specjalistów. 

Wykaz najważniejszych czynników

Wybierając lekarza rodzinnego, należy w pierwszej kolejności kierować się lokalizacją jego gabinetu. Nie powinien on znajdować się zbyt daleko od naszego miejsca zamieszkania, gdyż powoduje to utratę cennego czasu na dojazdy i wzrost kosztów (na paliwo, bilety komunikacyjne itp.). Duże znaczenie mają ponadto godziny pracy lekarza – z pewnością nie mogą się one pokrywać z godzinami pracy pacjenta. Stwarza to bowiem konieczność brania urlopu za każdym razem, gdy pojawiają się jakieś problemy zdrowotne. Pozostałe istotne czynniki to m.in.:

– wystarczająco szeroki zakres świadczeń medycznych (badania laboratoryjne, konsultacje),

– wysoka jakość obsługi, objawiająca się łatwością zapisu na wizytę, komfortowymi warunkami lokalowymi i kompetencjami personelu,

– opinie wystawione w Internecie przez dotychczasowych pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*