Jak wygląda profesjonalna sesja mody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy profesjonalnych sesjach fotograficznych zazwyczaj pracuje sztab ludzi odpowiedzialnych za różne aspekty przedsięwzięcia. Efekt finalny czyli fotografie, które ukazują się w magazynach to nie tylko zasługa modeli i fotografa. Sesja mody zazwyczaj zaczyna się od technicznego przygotowania pomieszczenia czy pleneru, gdzie będą odbywać się zdjęcia. Niezmiernie ważne jest oświetlenie, zwłaszcza wtedy, gdy zdjęcia będą wykonywane w naturalnym świetle, toteż ich zrobienie może być uzależnione od pory dnia, a nawet konkretnej godziny. Sesja studyjna wymaga odpowiedniej cyrkulacji powietrza, ponieważ lampy potrafią niezwykle mocno grzać, co negatywnie wpływa na przebieg zdjęć.

Niezmiernie ważnym aspektem jest oczywiście odpowiednia charakterystyka oraz ubiór modeli. Nad ich wyglądem pracuje szereg profesjonalistów, którzy pilnują, aby pozujący wpisywali się w ogólny koncept sesji. Podczas robienia zdjęć niejednokrotnie wykonywane są poprawki – czy to fryzury czy makijażu. Nawet odpowiednie ułożenie tkaniny ubrania ma znaczenie.

Najważniejszym jednak elementem każdej sesji modowej jest jednak fotograf, od niego bowiem zależy cały efekt. Sesje zazwyczaj wykonywane są profesjonalnymi aparatami, ale coraz częściej zdarza się, że są one wykonywane np. telefonami komórkowymi i nie są poddawane żadnej obróbce. Zdjęcia na bieżące przesyłane są na komputer, dzięki czemu można od razu zobaczyć efekt i wybrać te najlepsze. Nie można zapominać oczywiście o odpowiednim nastroju panującym podczas pracy, często podczas sesji włączona jest muzyka, która sprzyja pozowaniu, a także pozwala rozluźnić napiętą atmosferę.

Artykuł napisany we współpracy z Natalią Penar – stylistką z Poznania, która organizuje również różnego rodzaju szkolenia wizerunkowe na przykład.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*