Jak zacząć jeździć wózkiem widłowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawnienia pozwalające prowadzić wózki widłowe bywają w dzisiejszym świecie właściwie nieodzowne. Są wymagane w czasie zatrudnienia w większości marketów, nawet jeśli nie pracujemy na stanowisku magazyniera. Zawsze jest bowiem dobra okazja by przewieźć coś wózkiem i dlatego pracodawca chce, by każdy pracownik posiadał uprawnienia. Sprawdzamy w jaki sposób podjąć można je zdobyć i powiększyć swoje kwalifikacje zawodowe.

Przechodzimy badania

Prowadzenie wózka widłowego to nie zabawa, ale ogromna odpowiedzialność. Niewielki błąd może przynieść poważne konsekwencje, związane z utratą życia i zdrowia włącznie. Dlatego też dopuszcza się do wykonywania tego zajęcia jedynie tych, którzy przejdą odpowiednie testy zdrowotne. Badania psychotechniczne w Poznaniu możemy zrobić na przykład w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy (WOMP). Będzie sprawdzany nasz wzrok, słuch, równowaga, a także czas reakcji na bodźce. Wygląda to podobnie jak w przypadku badań dla kierowców zawodowych.

Kurs i egzamin

Gdy wszystkie formalności mamy już za sobą, takie jak choćby pomyślnie zaliczone badania psychotechniczne na wózek widłowy, możemy rozpocząć kurs. Tutaj są dwie drogi: Albo szukamy szkolenia samodzielnie, albo zostajemy na niego skierowani przez naszego pracodawcę. Ta druga opcja jest korzystniejsza, ponieważ nie wymaga od nas najczęściej podejmowania żadnych wydatków. Gdy pomyślnie przejdziemy szkolenie, udajemy się na egzamin. Ten przeprowadzany będzie w obecności osoby z Urzędu Dozoru Technicznego. Dzieli się on na część teoretyczną i praktyczną, obie musimy zaliczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*