Jak zadbać o zawieszenie pneumatyczne pojazdu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawieszenie pneumatyczne w aucie spełnia dość ważną funkcję. Głównym jego zadaniem podczas jazdy jest redukcja wstrząsów i drgań. Zamontowano w nim mieszki (elementy poduszkowe), które napełniane są azotem, albo sprężonym powietrzem za pomocą kompresora. Zawieszenie pneumatyczne odróżnia się od standardowego. W tym drugim do redukcji wstrząsów i drgań wykorzystuje się amortyzatory olejowe.

Co ma wpływ na pogorszenie stanu zawieszenia pneumatycznego?

Gdy pojazd jest zbyt długo nieużywany, warunki pogodowe mogą pogorszyć stan zawieszenia pneumatycznego. Prowadzi to do wielu zmian technicznych w pojeździe. Uszczelki w zawieszeniu z czasem będę mniej szczelne, co doprowadzi do tego, że sprężarka będzie musiała wzmocnić swoją pracę, aby odpowiednio zredukować wstrząsy i drgania.

Jak zapobiec tego typu awariom?

Bardzo ważnym aspektem w dbaniu o zawieszenie pneumatyczne, jest to, aby przynajmniej raz na kilka dni wprowadzić pojazd w ruch. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to możemy po prostu raz na jakiś czas uruchomić silnik, tak aby porządnie zaczął pracować.

Bardzo często spotykamy się z tym, że sama teoria nie odzwierciedla tego, co dany tekst, ma nam przekazać. W obecnych czasach żyjemy w sieci, więc i tam możemy znaleźć wiele filmików na każdy interesujący nas temat. W przypadku zawieszenia pneumatycznego można znaleźć wiele ciekawych filmów. Możemy zobaczyć, jak wygląda nasze omawiane zawieszenie, bądź jak jest montowane w różnego rodzajach pojazdów. Przykładowo, tutaj możemy zobaczyć, jak zawieszenie pneumatyczne jest instalowane w motorze Harley Davidson: https://thomasmarkt.com/1347-harley-davidson. Nie ma chyba na świecie mężczyzny, który nie chciałby się takim przejechać, nie wspominając już o posiadaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*