Najciekawsze zastosowania dronów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drony, czyli bezzałogowe maszyny latające, mają obecnie coraz więcej zastosowań w wielu dziedzinach, nie tylko w branży wojskowej. Nietuzinkowe cechy dronów przydatne są w wielu sytuacjach, a ich obecność w naszym otoczeniu pozwala nam doceniać ich zalety.

Pierwsze zastosowanie dronów to monitorowanie stanu smogu. Dostarczają one informacji na temat zanieczyszczenia powietrza. Korzysta z tej możliwości najczęściej administracja publiczna oraz przedsiębiorstwa. Proces ten polega na tym, że bezzałogowy statek powietrzny, czyli nasz dron, który wyposażony jest w sprzęt laboratoryjny, podlatując do komina, zbiera dym, który się wydobywa jako próbkę. Próbkę te następnie przekazuje się do analizatora. W bardzo krótkim czasie oceniane jest czy były spalane śmieci w piecu. Ta niesamowita usługa została stworzona przez Polskie Centrum Dronowe.

Powietrzne inspekcje

Drona używa się również do inspekcji energetycznych elektrowni wiatrowych, obiektów przemysłowych, linii wysokiego napięcia jak i niskiego. Uczestniczy on także w budowaniu napowietrznych linii energetycznych. Podczas takiej kontroli urządzenie jest wyposażone w termowizyjną kamerę. Dzięki temu dron może wyszukiwać Hot Spotów w elektroenergetycznej instalacji. Hot Spot jest to miejsce, które ma wyższą temperaturę. Może to być spowodowane rozmietleniem przewodu, a gdy jest zmniejszona średnica przekroju kabla to następuje podwyższenie wartości temperatury. Można to wykryć właśnie kamerą termowizyjną.

Wirtualne wycieczki

Widok z drona jest niesamowity. Pokazuje wszelkie miejsca ze szczegółami z lotu ptaka, dlatego tak dobrze się spisuje do różnego rodzaju zadań. Jeżeli ktoś chce się przekonać jak świetnie i szczegółowo widać okolicę, można to zrobić za pomocą wirtualnego spaceru na stronie: https://www.dronexvision.pl/oferta-uslugi/wirtualne-spacery-i-wycieczki-vr-3d-google.Takie usługi są szczególnie polecane w sprzedaży nieruchomości, w hotelarstwie, czy turystyce. Mają one na celu zapoznanie turystów z danym miejscem i zaplanowanie przyjazdu. Stanowi więc doskonały chwyt marketingowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*