Jak zaplanować bal dla malucha?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planowanie balu dla malucha to prawdziwe wyzwanie logistyczne dla każdego rodzica. Sprostanie oczekiwaniom najmłodszych nie jest bowiem łatwą sprawą. Jak zatem przygotować tego typu imprezę, aby każdy z zaproszonych gości jeszcze długo ją wspominał? Oto nasze propozycje.

Motyw przewodni

Bardzo dobrym pomysłem w procesie organizacji dziecięcego balu jest wybranie motywu przewodniego. Może to być na przykład popularna w danym czasie bajka lub serial animowany. Warto poinformować zawczasu wszystkich rodziców, aby zdążyli przygotować przebrania dla dzieci w jakiś sposób odnoszące się do wybranego tytułu. Temat imprezy może być też dużo szerszy. Zastanówmy się, czym obecnie interesują się przedstawiciele grupy wiekowej, która jest adresatem wydarzenia. Być może w przedszkolu omawiają akurat egzotyczne zwierzęta bądź rodzime plemiona któregoś z kontynentów. Motywem może zostać również wybrana pora roku, kolor, ulubiony artysta lub zbliżające się święto.

Dodatkowe atrakcje

Jeszcze na etapie planowania warto przedyskutować propozycje różnych dodatkowych atrakcji. Maluchy mają to do siebie, że potrafią szybko się nudzić. Podczas balu koniecznie musimy zatem zadbać o budowanie odpowiedniej atmosfery. Mogą temu służyć przeróżne gry i zabawy, również z wykorzystaniem gadżetów, jak na przykład piniata. Rozsądnym rozwiązaniem jest także zatrudnienie profesjonalnego animatora, posiadającego już doświadczenie w pracy z dziećmi. Taka osoba zdejmie choć odrobinę presji i odpowiedzialności z barków rodziców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*