Jak znaleźć inwestora dla naszego startupa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu młodych ludzi marzy dzisiaj o tym, by stworzyć wielką firmę. Do założenia firmy potrzeba stosunkowo niewiele. Wystarczy zgłosić się do urzędu miasta lub gminy i tam w odpowiednim okienku otworzyć działalność gospodarczą. Wcześniej musimy mieć jednak pomysł na biznes. Nowoczesne technologie są dziś w modzie, a każdy startup założony w tej branży ma szansę na sukces. Młody przedsiębiorca musi tylko znaleźć miejsce zbytu — najczęściej jest nim Internet. Tam warto sprawdzić zapotrzebowanie na nasz produkt, informując w mediach społecznościowych, jakie rzeczy chcemy produkować.

Pieniądze to niełatwa sprawa

Ważne jest też finansowanie — nie zawsze łatwo dostać kredyt firmowy. Banki wymagają posiadania stałego zatrudnienia, co w przypadku studentów nie jest takie proste. Inwestora do startupu można szukać w Internecie. Tam jednak łatwo natknąć się na osoby, które nie mają wobec nas czystych intencji. Zanim wejdziemy w spółkę, musimy dobrze sprawdzić potencjalnego wspólnika pod kątem jego zamiarów wobec naszej firmy.

Dobrą opcją jest też wybieranie się ta branżowe targi. Tam mamy okazję spotkać ewentualnych inwestorów twarzą w twarz. Być może nie sprawi to od razu, że wszystkie nasze wątpliwości znikną, ale przynajmniej będziemy mieli możliwość dłuższej rozmowy w cztery oczy. Majętne osoby również są ostrożne w inwestowaniu swoich pieniędzy i niechętnie wchodzą w nowe projekty. Na szczęście są instytucje pomagające nowym technologicznym firmom. Więcej o nich przeczytamy na stronie https://kredyt-firmowy.pl/inwestowanie-w-startupy-w-polsce/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*