Jaka powinna być dobra podłoga w sypialni?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w domu. Stanowi miejsce relaksu, wypoczynku i regeneracji. Dlatego warto zadbać o jej wystrój, który będzie sprzyjał wyciszeniu. Pomyślmy więc o odpowiednim oświetleniu, spokojnych kolorach, meblach dających wrażenie przytulności i o podłodze, która również jest bardzo ważnym elementem.

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów podłóg, m.in. wykładziny, drewno, panele lub płytki. Od nas zależy, z jakiego materiału wykonamy podłogę w swojej sypialni. Warto jednak postawić na jakość, aby nie musieć się martwić o uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

Zadbaj o spójność w aranżacji swojej sypialni

Drewniane podłogi są najbardziej efektowne pod względem wizualnym. Parkiet jest trwały i daje wrażenie przytulności. dlatego idealnie nadaje się na podłogę do sypialni. Deska podłogowa może być wykonana z dębu lub jesionu. W przypadku egzotycznych gatunków, można postawić na teak lub mahoń.

Bez względu na materiał, z którego zdecydujesz się wykonać podłogę, pamiętaj, aby całość była spójna wizualnie. W przeciwnym wypadku trudno będzie się relaksować w takim wnętrzu, ponieważ dysharmonia zawsze wprowadza pewien niepokój, uniemożliwiający odpoczynek.

Podłoga w sypialni powinna być przyjemna dla oka oraz miła w dotyku, jeśli lubimy chodzić boso. Postawmy raczej na harmonię, niż na mocny kontrast. Pierwsze rozwiązanie jest bezpieczniejsze, w przypadku drugiego łatwo zniszczyć przytulność wnętrza, w którym mamy się czuć swobodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − cztery =