Jaki alkohol wybrać na specjalną okazję?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowe okazje nie trafiają się zbyt często, dlatego wymagają odpowiedniego uświetnienia w postaci alkoholu z wyższej półki. Z pewnością podkreśli on doskonały smak potraw, a na dodatek wprowadzi radosny nastrój biesiadowania. Godne polecenia jest m.in. wino białe półsłodkie, które charakteryzuje się delikatnie owocowym posmakiem i świetnie sprawdza się w połączeniu z deserami, serami francuskimi oraz wszelkiego rodzaju sałatkami. Można je kupić na http://winostyl.pl/wina-biale-polslodkie.

Szlachetne trunki to strzał w dziesiątkę

W kategorii win na szczególną uwagę zasługuje nie tylko wspomniane już wino słodkie w kolorze białym (pochodzące np. z Francji, Włoch, Węgier czy Portugalii), ale również wytrawne czerwone, które wprost znakomicie pasuje do mięs, ryb i owoców morza. Można je z powodzeniem podawać na weselach, eleganckich bankietach firmowych lub różnych rocznicach. Oprócz tego warto zdecydować się na wermut ze specyficzną ziołową nutą, hiszpańskie sherry i aromatyczny riesling o niemal perfumowym bukiecie.

Odrębny rodzaj alkoholu idealnie nadający się na specjalne okazje to wysokogatunkowa whisky – najlepiej minimum kilkunastoletnia (szkocka, japońska itp.). Bez wątpienia zagwarantuje ona podniebieniom gości wyjątkowe doznania smakowe i zaakcentuje uroczysty charakter danej imprezy. Warty zainteresowania jest ponadto koniak, czyli trunek o bardzo długiej tradycji i dosyć tajemniczej recepturze. Wytwarzany jest prawie wyłącznie w regionie Cognac zlokalizowanym we Francji, a wyróżnia się wyrazistym aromatem wanilii oraz przypraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*