Jakie czynniki przekładają się na trwałość perfum?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z wyznaczników jakości perfum jest nie tylko intensywność, ale również trwałość zapachu. Jeśli utrzymuje się przez co najmniej kilka godzin, produkt można zaliczyć do perfum dobrej jakości. Warto jednak podkreślić, że jest wiele czynników mających decydujący wpływ na trwałość zapachu – nie zawsze zależy do od producenta kosmetyku.

Od czego zależy trwałość zapachu perfum?

Warto wybierać zapachy dobrej jakości, jak choćby odpowiedniki perfum, które zapewniają trwałość optymalną dla osobliwości samego zapachu. Nie każde perfumy są tak samo trwałe z racji swojego składu. Dzieli się je na dwie grupy – trwałe oraz niestabilne. Im wyższe jest stężenie substancji aromatycznych produkty, tym intensywniejszy i trwały jest zapach. Dla porównania zapach perfum utrzymuje się 6-10 godzin, a wody perfumowanej 2-3 godziny. Lekkie aromaty szybciej odparowują z powierzchni skóry, a więc jednocześnie są mniej trwałe niż aromaty ciężkie. Sprzymierzeńcem perfum nie jest światło słoneczne, dlatego też nawet proces przechowywania buteleczek może mieć wpływ na jakość zapachu. Okazuje się, że na zapach perfum może mieć wpływ również gospodarka hormonalna oraz naturalne pH skóry.

Czynniki atmosferyczne a perfumy

Co ciekawe, na trwałość perfum wpływ ma nawet… pogoda. W upalne dni perfumy utrzymują się na skórze znacznie krótszej niż podczas mroźnej aury. Po prostu wyparowują, a dodatkowo skóra się poci, perfumy mogą się więc „rozmywać”. Zapach perfum może zależeć również od poziomu wilgotności powietrza – przy wysokim poziomie wilgotności zapach wydaje się nieco mniej intensywny i również mniej trwały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*