Jakie elementy są potrzebne do stworzenia własnej przydomowej oczyszczalni ścieków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków należy do tej formy inwestycji, która ma wielorakie oddziaływanie. Po pierwsze – jest urządzeniem mającym korzystny wpływ na środowisko. Po drugie – daje spore oszczędności pieniężne. Po trzecie – nie zmusza właściciela do praktycznie żadnego działania. Po czwarte – ukazuje posiadacza jako osobę na miarę XXI wieku, czyli kogoś nowoczesnego i kreatywnego.

Niezbędne czynności 

Co jest potrzebne do stworzenia przydomowej oczyszczalni ścieków? Przede wszystkim należy się zapoznać z obowiązującymi przepisami w tej dziedzinie. Jeśli będzie to oczyszczalnia o mniejszej wydajności niż 7,5 metra sześciennego, to wystarczy zgłosić budowę do powiatowego starostwa. Po miesięcznym okresie można rozpocząć prace z nią związane. Aby takie zgłoszenie zostało przyjęte, należy dostarczyć mapę lokalizacyjną oraz opisać, jaka będzie odległość oczyszczalni od domowej infrastruktury.

Rodzaj filtrów

Do samej budowy oczyszczalni będzie potrzebnych wiele urządzeń, które można nabyć w sklepach online jak https://biopolis.pl o interesującym nas asortymencie. Przede wszystkim będzie potrzebny zbiornik osadnika gnilnego. To właśnie tu trafią ścieki, które w następnej kolejności zostaną posortowane na części lekkie i stałe. Ważne są też filtry, które trzeba zamontować u wylotu osadnika. Warto wspomnieć, że oczyszczalnie mogą działać na różne sposoby. Mogą to być urządzenia ze złożem biologicznym, z filtrem piaskowym, z osadem czynnym albo mechanizm drenażowy rozsączający. Wybór należy do nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*