Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo naszego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom wolnostojący to doskonałe miejsce do życia dla całej rodziny. Aby czuć się w nim w pełni bezpiecznie, warto zastosować szereg zarówno tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią optymalną ochronę przed intruzami, złodziejami czy niepożądanymi wydarzeniami losowymi. Podstawą jest oczywiście zamontowanie w obiekcie zaawansowanego systemu monitoringu. Powinien on obejmować zestaw nowoczesnych kamer zewnętrznych i wewnętrznych o rozdzielczości obrazu Full HD.

Inwestycja z pewnością szybko się zwróci

Oprócz monitoringu, w każdym domu jednorodzinnym zaleca się zainstalowanie alarmu z czujnikiem ruchu, który ma za zadanie powiadomić mieszkańców i firmę ochroniarską o próbie włamania do obiektu (za pomocą wyraźnego sygnału dźwiękowego, a niekiedy też optycznego). Może on być ściśle zintegrowany z aplikacją w smartfonie. 

Kolejne niezwykle wartościowe rozwiązanie to dokładne oświetlenie całej posesji – najlepiej z wykorzystaniem lamp, kinkietów i pojedynczych opraw wyposażonych w energooszczędne żarówki LED-owe oraz włączających się automatycznie po zmroku. 

Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie w budynku okien i drzwi przeciwpożarowych, a także drewnianych, przeszklonych ścianek działowych o wysokiej odporności ogniowej (skutecznie zapobiegną szybkiemu rozprzestrzenianiu się płomieni). Wymienione konstrukcje można znaleźć np. w ofercie takiej jak: https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/okna-i-scianki-przeciwpozarowe/. Pozostałe interesujące opcje to nowoczesne czujniki gazu, dymu i ognia, inteligentny zamek w drzwiach wejściowych czy zawór termostatyczny połączony z systemem ogrzewania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*