Jakie powinno być niemowlęce łóżeczko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka to nie lada wyzwanie. Niemowlę w pierwszych miesiącach swojego życia musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wybierając ten pierwszy mebel trzeba kierować się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale przede wszystkim jego funkcjonalnością. 

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dziecięce?

Malutkie dziecko swoje pierwsze chwile spędza właśnie głównie w łóżeczku. Najczęściej wybieranym modelem są te wykonane z drewna ze szczebelkami, które można wyjąć w razie potrzeby. Wybierając taki rodzaj łóżeczka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy jego konstrukcja jest stabilna, nie posiada żadnych drzazg ani innych niebezpiecznych elementów. Warto także zapytać sprzedawcę o to, jakimi farbami zostało pokryte. Muszą być one antyalergiczne i bezpieczne dla dziecka. Warto także dokładnie przemyśleć miejsce, w którym będzie ono ustawione. Powinno znajdować się z dala od okna oraz grzejnika.

W pierwszych dniach życia niemowlęcia rodzice chcą cały czas monitorować, co dzieje się z ich maluchem podczas snu, zwłaszcza w nocy. W takiej sytuacji powinni pomyśleć nad łóżeczkiem z opuszczanym bokiem. Umożliwia ono szybki dostęp do dziecka, bez potrzeby wstawania, co jest przydatne przede wszystkim podczas karmienia w nocy. Wystarczy ustawić je blisko łóżka w sypialni i w razie potrzeby zdjąć bok i wyjąć dziecko. Wybierając odpowiedni model trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby było ono dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Musi ono czuć się w nim bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*