Jakie rośliny hodować na balkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Balkon to miejsce, które zastępuje przydomowy ogród. Warto zadbać o jego piękną oprawę po to, aby zyskać miejsce na wypoczynek po długim i wyczerpującym dniu pracy. Balkon to nie tylko miejsce na stolik z krzesłami. Warto ozdobić go bylinami, kwiatami jednorocznymi czy miniaturowymi drzewkami. Uroku dodadzą nowoczesne donice, których kształt, kolor i materiał wykonania zadowolą każdego właściciela.

Kwiaty balkonowe

Różnorodność oferowanych przez szkółkarzy roślin zachwyca. Każdy znajdzie wśród nich kwiaty, które będą odpowiadać jego gustom. Do najbardziej popularnych i jednocześnie bezproblemowych należą: pelargonie, surfinie, petunie, begonie czy lobelie. Kompozycje wzbogacą trawy ozdobne, różnego rodzaju komarzyce czy kocanki. Warto pamiętać o wykorzystaniu nowoczesnych donic, które dodają kompozycjom kwiatowym uroku. W sprzedaży dostępne są doniczki balkonowe z technorattanu, wikliny, plastikowe lub ceramiczne. Wybór należy do ogrodnika.

Krzewy i drzewa balkonowe

Istnieje wiele miniaturowych krzewów i drzew, które z powodzeniem sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni balkonowej. Małe iglaki, jodełki, sosny, świerki, berberysy, krzewuszki, trzmieliny idealnie wypełnią tę niewielką przestrzeń. Wysokie donice, wysypujemy keramzytem, dodajemy bogatą w składniki ziemię i gotowe. Można zastosować również donice drewniane, betonowe czy ceramiczne. Ważne, aby rośliny miały miejsce na rozrastające się korzenie i swobodny rozwój.

Piękny, kolorowy i zadbany balkon to kontakt z naturą, sposób na zasłużony po całym dniu odpoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*