Jak często należy wymieniać kratki wentylacyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cyrkulacja powietrza w budynku to bardzo ważna kwestia, dlatego projekt wentylacji wymaga dokładnego planu. Instalacja powinna spełniać określone normy, które wskazują, ile powietrza w konkretnym pomieszczeniu powinno być wymienione w danym czasie. Największe znaczenie ma to w przypadku łazienki i kuchni, ponieważ w obu wytwarzane są duże ilości oparów i wilgoci, które wymagają regularnego odprowadzania, by utrzymać optymalne warunki w pomieszczeniu.

Czym są kratki wentylacyjne

Instalacja zbudowana jest głównie z kanałów znajdujących się wewnątrz budynku i prowadzących do każdego z pomieszczeń. Wyrzut powietrza prowadzony jest na zewnątrz ścian. W wyniku grawitacyjnej formy działania zostaje ono usuwane bezpowrotnie.

Jednym z kluczowych komponentów, bez których system nie mógłby sprawnie działać, są kratki wentylacyjne, które stanowią zakończenie przewodu, absorbujące nieświeże powietrze. Ponadto stanowią estetyczne wykończenie systemu, nie pozostawiając pustej dziury w ścianie. Znajdują się w każdym domu i nie tylko. W związku z tym powstaje pytanie, jak często je wymieniać? To zależy od tego, w jakim są stanie. Jeśli regularnie je czyścimy, mogą nam służyć przez długie lata. Nagromadzony, trudny do usunięcia kurz jest jednak istotnym czynnikiem do wymiany. Jeśli interesuje Cię zakup nowej kratki wentylacyjnej, sprawdź ofertę na stronie internetowej:  http://bastex.eu/kratki-wentylacyjne-metalowe.php, gdzie znajdziesz produkty nie tylko do gospodarstw domowych, ale również dla przemysłu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*